Hazai sikerek az AG Sport ligában, Ravasz és Kósa triplázott

Updated: máj 8, 2018

Egy döntetlen kivételével mindenhol hazai siker született a Dunaszerdahelyi Területi Labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának pótlásán.

Összesen 38 találatot regisztrálhattunk a korábban elhalasztott 17. forduló mérkőzéseinek lejátszása után. Fölényes sikert aratott a listavezető Kisudvarnok, valamint Nyékvárkony csapata is – előbbinél Ravasz Tibor, utóbbinál Kósa Dávid triplája örvendeztette meg a hazai közönséget. A hétvégi pozsonyeperjesi vereség után feltámadtak a bakaiak, akik ötöt gurítottak az ekecsieknek, a pozsonyeperjesiek azonban csak ikszelni tudtak idegenben – mihályfai ellenfelük az utolsó negyed órát emberhátrányban játszotta végig. A számos kihagyott helyzet kishíján megbosszulta magát Hegyétén, ám végül a vendéglátó csapat játékosai időben elkezdték a gólok gyártását, megfordítva a félidei hátrányt.

AG SPORT LIGA/VI. LIGA – 17. forduló, pótolt mérkőzések:

Kisudvarnok-Izsap 6:1 (3:1), g.: Póda D. (14.), Audi A. (15.), Ravasz T. (16., 61., 78.), Németh A. (82.) ill. Szabó R. (9.);
Nyékvárkony-Felbár 6:1 (3:0), g.: Kósa D. (18., 38., 62.), Takács I. (36.), Rákóczi J. (64.), Kósa M. (89.) ill. Halász T. (56.);
Baka-Ekecs-Apácaszakállas 5:0 (1:0), g.: Vida D. (31.), Patasi J. (46.), Mészáros Z. (60.), Bertalan B. (86., 89.);
Szentmihályfa-Pozsonyeperjes 2:2 (1:0), g.: Gálfy M. (14.), Lelkes T. (50.) ill. Rácz A. (53.), Tászli Z. (11m-58.);
Hegyéte-Egyházgelle 3:2 (0:1), g.: Dosztig D. (49.), Szabó P. (67.), Pap Á. (75.) ill. Mészáros A. (27.), Pongrácz J. (87.);
Balony-Nagyudvarnok 1:0 (0:0), g.: Simon I. (68.);
Dióspatony-Pozsonycsákány 4:1 (1:0), g.: Berceli M. (40., 62.), Konečný M. (48.), Nagy Gy. (76.) ill. Németh P. (52.);
Nagypaka-Felsőpatony 3:1 (1:0), g.: Flaska R. (30.), Vanek D. (50.), Andrássy B. (72.) ill. Szászi A. (83.).

1. Kisudvarnok 24 16 5 3 55:21 53
  2. Baka 24 15 4 5 71:32 49
  3. Balony 24 13 8 3 64:29 47
  4. Pozsonyeperjes 24 13 7 4 60:31 46
  5. Dióspatony 24 12 6 6 46:31 42
  6. Szentmihályfa 24 11 5 8 44:40 38
  7. Nagyudvarnok 24 10 5 9 36:43 35
  8. Nyékvárkony 24 9 6 9 46:39 33