Győzött és életben tartotta pótselejtezős reményit a szlovák válogatott

Updated: október 8, 2017

Győzelemmel zárta a 2018-as világbajnoki selejtezőket a szlovák válogatott, amely 3:0-ra múlta felül Málta együttestét és ezzel az F-csoport második helyét szerezte mg.

Az első játékrészben Hamšík passza után Nemec került a kapu elé és nem hibázott – 1:0. Fordulás után is a szlovákok voltak fölényben, ez pedig a gólokban is megmutatkozott. A 62. percben egy védelmi hiba után ismét Nemec került helyzetbe és a hálóba talált – 2:0. A 69. percben Rusnák beadását Duda lőtte a kapuba és ezzel beállította a végeredményt.

A tabella második helyével jelenleg a legjobb nyolc második helyezett között a szlovák csapat, a pótseleljtezőről a hétfői mérkőzések és az ellenfelek eredményei döntenek.

Szlovákia – Málta 3:0 (1:0)

Gólszerzők: Nemec (33., 62.), Duda (69.)

Szlovákia: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hubočan (87. Mazáň) – Lobotka – Rusnák (87. Mihalík), Duda, Hamšík, Weiss – Nemec