Fölényes hazai diadal az udvarnokiak rangadóján

Updated: august 26, 2017

Izgalmas párharcokat tartogatott a Dunaszerdahelyi Területi Labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának szombati játéknapja.

A forduló legjobban várt rangadója, a két szomszédos település, Kisudvarnok és Nagyudvarnok összecsapása volt az AG Sport ligában. A hazaiak Ravasz Tibor irányítása alatt magabiztos játékkal, derbihez illő gólokkal, 5:0-ra győzték le riválisukat. „Nagyon készültünk erre a mérkőzésre. Tudtuk, hogy a nagyudvarnokiak két csatára kiállítás miatt hiányozni fog a keretből, de azt hiszem, hogy az első félidei teljesítményünk alapján nem ez volt a meghatározó, mindenképp nyertünk volna. Tudtuk, hogy mi ellenfelünk gyengepontja, amit sikeresen kihasználtunk, és nem utolsó sorban gyönyörű gólokat rúgtunk. A második félidő kicsit csalódás volt, mert visszavettünk a tempóból, s ha folytatjuk az első félidei tempót, sokkal nagyobb különbséggel is végezhettünk volna. Gratulálok az ellenfélnek a sportszerű hozzáálláshoz, és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.” – nyilatkozta portálunknak a győztes kisudvarnokiak edzője, aki az 5. percben szerzett vezető találatot a mérkőzésen.

A szombati nap további meccsei is említésre méltóak. Az izsapiak ismét térdre lettek kényszerítve: Baka csapata 11 (!) alkalommal talált a kapujukba, közte Kálmán Gergely mesternégyest, Bertalan Balázs és Johancsik Patrik mesterhármasával. A Pozsonyeperjes-Egyházgelle mérkőzésen nem kevesebb, mint 11 sárga és 3 piros lap is előkerült. A balonyiak is könnyen túljutottak ellenfelükön, Belucz Gábor ismét remekelt, ezúttal mesterhármassal került fókuszba.

A VII. ligában egygólos hazai siker született Alistálon. Nagyszarván is előkerültek a góllövő lábak: kilencet gurítottak Sárosfának, köztük Valocsay István triplázott.

Az ifiknél kontumációs eredmény várható a Felsőpatony-Ekecs-Apácaszakállas találkozón a hazaiak javára, mivel a vendégek nem utaztak el a mérkőzésre. A nagyudvarnokiak pontot mentettek idegenben, a pozsonyeperjesiek pedig nagyarányú győzelmet arattak Alistálon. Izsóf Adrián és Zátori Marián mesterhármast szerzett.

Eredmények szombatról:

VI. LIGA/AG SPORT LIGA
Kisudvarnok-Nagyudvarnok 5:0 (4:0), g.: Ravasz T. (5.), Németh A. (29. 76.), Domonkos A. (33.), Sátor T. (39.),
Pozsonyeperjes-Egyházgelle 4:2 (3:1), g.: Komrhel Zs. (21.), Rácz A. (26. 55.), Tászli Z. (44.) ill. Szerda Sz. (4.), Puha Sz. (61.),
Balony-Pozsonycsákány 5:1 (2:1), g.: Belucz g. (11m-2. 9. 11m-48.), Gerhát B. (79.), Diószeghy Z. (82.) ill. Chamilla P. (11m-15.),
Baka-Izsap 11:0 (4:0), g.: Vida D. (2. 11.), Kálmán G. (30. 11m-38. 58. 82.), Bertalan B. (47. 50. 79.), Johancsik P. (68. 76.);

VII. LIGA
Alistál-Csilizpatas 1:0 (1:0), g.: Hromada S. (41.),
Nagyszarva-Sárosfa 9:0 (4:0), g.: Vas G. (7.), Valocsay I. (19. 23. 72.), Ambrus A. (38. 49.), Nagy I. (64.), Herberger Cs. (68.), Édel A. (87.),

VI. LIGA U19
Felsőpatony–Ekecs-Apácaszakállas 3:0 – kontumáció;
Nyárasd-Nagyudvarnok 2:2 (2:1), g.: Mátyás B. (15.), Lakatos A. (28.) ill. Szegi K. (21. 75.),
Alistál-Pozsonyeperjes 1:9 (1:7), g.: Csölle M. (40.) ill. Izsóf A. (10. 28. 63.), Vereknyei J. (13. 44.), Zátori M. (30. 39. 48.), Molnár M. (32.);