Döntetlennel zárta az évet a Somorja

Updated: november 21, 2016

Döntetlennel zárta az őszi idényt a somorjai csapat, ezúttal a vágújhelyi együttes rabolt pontot a Pomlé stadionból.

Aktívabban kezdett a vendég csapat, Múdry fejesét Hajdúch hárította, a másik oldalon Luqiunha és Horváth fejesei szálltak a kapu mellé. A 20. percben megszerezte a vezetést a vágújhelyi csapat, közelről Rapavý talált a kapuba – 0:1. Nem tartott sokáig a vendég előny, a 33. percben Luquinha egy szép 20-méteres lövéssel kiegyenlített – 1:1. Később a brazil focistát lökték fel a tizenhatosban, de a bíró továbbott intett.

A második félidő óriási hazai rohamokkal kezdődött, Peu és Horváth lövéseinél csak egy kis szerencse hiányzott. Ezután kiegyenlítődött a játék, az utolsó percekben viszont a győzelemre hajtott a somorjai csapat, sikertelenül.

A téli szünet után március 5-én folytatódik a második liga, a somorjaiak a Nagyszombat B otthonában lépnek pályára.

STK Somorja – Vágújhely 1:1 (1:1)

Góllövők: 33. Luquinha – 20. Rapavý

STK Somorja: Hajdúch – Marić-Bjekić, Horváth, Edginton, Ágh – Mezovský, Čemba (46. Pato), Luiz Fernando, Luquinha, Leonel – Peu (76. Králik)

Fotó: stksamorin.sk – Őry Tibor