A bakaiak profitáltak a balonyiak döntetlenjéből

Updated: marec 10, 2018

Elrajtolt az idény a Dunaszerdahelyi Területi Landarúgó-bajnokságban. Az első tavaszi forduló szombati játéknapján sehol nem maradtak gól nélkül a nézők.

Az AG Sport ligában újonc Nyékvárkonyiak könnyedén hozták el a három pontot a tabealla alsó részében menetelő pozsonycsákányiaktól. A sereghajtó izsapiak vezettek a télen második helyen telelő balonyiak ellen, ám még sikerült az egyenlítés a második félidő elején. Az 56. percben Belucz Gábor kiállítását követően tíz emberrel tartották az eredményt a vendégek. Az értékes pontok elhullajtása a tabellán elfoglalt pozíciójukba került. A bakaiak a második félidőre tartogatták góljaikat, mindössze öt perc alatt dupláztak Hegyétén, s a győzelemnek köszönhetően Balony helyét vehették át a táblázatban.

A VII. ligában háromgólos sikert arattak otthon a csilizpatasiak. A hazai patonyrétiek két góllal is vezettek, de sárréti vendégeik végül megúszták a pontveszteséget és időben kiegyenlítettek. Nagyszarván sorra potyogtak a gólok a békei ellenfél kapujába, Valocsay István mesterhármassal járult hozzá csapata sikeréhez.

Az U19-eseknél idegenben arattak győzelmet a vásárútiak, akik Nyárasd ellen játszottak presztízsmérkőzést. Pozsonyeperjes fél tucat gólt gurított az ekecsieknek. Ezzel a győzelemmel az élre is ugortak, ám az azonos pontszámmal rendelkező egyházgelleiek egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak eddig, s pihennek a fordulóban. A pozsonyeperjesi Molnár Miklós triplázott csapata színeiben.

AG SPORT LIGA/VI. LIGA – 16. forduló:
Pozsonycsákány-Nyékvárkony 0:4 (0:1), g.: Kósa D. (14., 90.), Kósa M. (68., 87.);
Izsap-Balony 1:1 (1:0), g.: Dinga B. (17.) ill. László A. (48.);
Hegyéte-Baka 0:2 (0:0), g.: Mészáros Z. (63.), Lelkes F. (68.);

VII. LIGA – 14. forduló:
Csilizpatas-Vásárút 3:0 (1:0), g.: Lakatos N. (19.), Bódis T. (11m-63.), Kulacs M. (89.);
Patonyrét-Sárrét 2:2 (1:0), g.: Kántor T. (44.), Jáger D. (11m-49.) ill. Floran M. (65.), Kejdana D. (84.);
Nagyszarva-Béke 6:2 (2:1), g.: Valocsay I. (24.; 11m-43.; 48.), Ambrus A. (50.), Herberger Cs. (52.), Lipka T. (80.) ill. Horváth L. (11m-32.), Pöcz L. (77.);

VI. LIGA U19 – 15. forduló:
Pozsonyeperjes–Ekecs-Apácaszakállas 6:0 (4:0), g.: Molnár M. (8., 17., 67.), Izsóf A. (27.), Bugár D. (29.), Kázmér Á. (76.);
Nyárasd-Vásárút 1:4 (1:2), g.: Hegyi V. (18.) ill. Török B. (22.), Görözdös G. (44., 79.), Végh R. (77.);