A BAMAT Stav nyerte a kisudvarnoki KiFuT a Kupát

Updated: júl 1, 2018

Immár kilencedik alkalommal került megrendezésre a KiFuT a Kupa kispályás futballtorna Kisudvarnokban, melyet a helyi futballklub szervezett. A tornán 12 csapat állt rajthoz, de a legkisebb korosztály is pályára lépett.

A már nagy hagyománnyal rendelkező sportesemény nem kerüli el a környék labdarúgóinak figyelmét sem, így csapatokban olyan játékosok is megtalálhatók, akik a dunaszerdahelyi járás, illetve a kerületben szereplő csapatokban rúgják a bőrt. Ráadásul a Teo Team elnevezésű gárdában a többszörös szlovák bajnok Kiss Filip és felesége is megmutatta tehetségét.

A pályán néhol komoly küzdelem folyt a győzelemért. A harmadik helyet az FC Lampert csapata szerezte meg, amely 5:2-es győzelmet aratott a BSG Starts felett. A fináléban a BAMAT Stav kiütéses 5:0-ás sikert aratott a Duntel gárdája felett.

A torna legjobb játékosának a BSG Stars színeiből Martun Bučákot választották, míg a legjobb hálóőr a Duntel kapusa, Koter Szabolcs lett. A legtöbb gólt a Flóra Stav színeiben Szabó Richárd érte el 12 találattal. Már hagyományosan 11-es rúgó versenyt is rendeztek, melyet a Flóra Stav játékosa, Danczi Barnabás nyert meg.  A felnőttek mellett a legkisebbek is pályára léptek, az U11-es csapatok tornáját pedig a BSG csapata nyerte.