AG Sport liga: Egy lépésre az bajnoki címtől a Kisudvarnok

Updated: jún 11, 2018

Nagy lépést tettek a bajnoki cím felé a kisudvarnokiak az AG Sport liga 29. fordulójában, miután Bakáról hozták el a három pontot, az üldöző Balony pedig döntetlenezett Hegyétén.

A forduló legfontosabb mérkőzésén Kiss Igor góljával szerzett három pontot Kisudvarnok a bakaiak otthonában. Az üldöző balonyiak már a 19. percben három góllal vezettek Hegyétén, ráagádul Belucz Gábor a 40. percben büntetőt hibázott. A hazaiak erőre kaptak, a 87. percben egyenlítettek, így 3:3-as döntetlen született Hegyétén. Magabiztos 4:0-ás győzelmet aratott Pozsonyeperjes, hasonló eredménnyel győzött Egyházgelle felett a felsőpatonyi gárda. A forduló második idegenbeli győzelmét Szentmihályfa aratta, amely Felbárról hozta el a három pontot.

AG SPORT LIGA/VI. LIGA – 29. forduló:
Pozsonyeperjes-Pozsonycsákány 4:0 (2:0), g.: Rácz A. (25.), Király Z. (32., 90.), Herceg P. (59.)
Izsap-Nyékvárkony 5:2 (3:0), g.: Szabó K. (30., 33.), Szabó R. (36., 59.), Magyarics G. (öngól-65.), Dinga B. (85.) ill. Takács I. (80.)
Baka-Kisudvarnok 0:1 (0:1), g.: Kiss I. (26.)
Felsőpatony-Egyházgelle 4:0 (3:0), g.: Fekete B. (11m-9., 57.), Dudík P. (18.), Edmár A. (30.)
Felbár-Szentmihályfa 1:2 (1:2), g.: Grünfeld N. (12.), Molnár K. (öngól-39.) ill. Csölle D. (17.)
Nagyudvarnok-Nagypaka 2:1 (1:1), g.: Jakubecz G. (37.), Lavu L. (73.), ill. Řehořka D. (14.)
Ekecs-Apácaszakállas-Dióspatony 0:0
Hegyéte-Balony 3:3 (0:3), g.: Csémi N. (59.), Navrátil P. (61.), Ivicze Gy. (87.), ill. László A. (11., 14.), Belucz G. (19.).

AG SPORT LIGA/VI. LIGA, 30. forduló, június 17. (vasárnap), 17:30: Egyházgelle-Baka, Kisudvarnok-Hegyéte, Balony-Ekecs-Apácaszakállas, Dióspatony-Izsap, Nyékvárkony-Nagyudvarnok, Nagypaka-Pozsonycsákány, Pozsonyeperjes-Felbár, Szentmihályfa-Felsőpatony.

1. Kisudvarnok 29 18 6 5 61:29 60
  2. Balony 29 16 9 4 74:34 57
  3. Pozsonyeperjes 29 16 9 4 78:39 57
  4. Baka 29 17 4 8 77:39 55
  5. Dióspatony 29 13 8 8 52:36 47
  6. Szentmihályfa 29 13 6 10 53:49 45
  7. Nagyudvarnok 29 13 5 11 43:52 44
  8. Nyékvárkony 29 11 7 11 57:52 40