Több mint százan futottak Dióspatonyban a Barátság futóversenyen

By
Updated: apríl 24, 2018

Már 37. alkalommal rendezték Dióspatonyban az elmúlt hétvégén a Barátság futóversenyt, melyre idén is több mint száz versenyző érkezett.

A 10 km hosszú verseny már nemzetközivé nőtte ki magát, ugyanis Magyarországról rendszeresen a tatabányai Sprint futóklub tagjai már rendszeres résztvevői.

A rendezvény a diákok versenyével rajtolt. /melyre 17. alkalommal került sor a helyi sportpályán/ A „kölyök“ futóversenyen 91 versenyző állt rajthoz. A diákok 10 korosztályos kategóriában versenyeztek, külön a fiúk és a lányok. A legnagyobb létszámban az óvodások vettek részt a diákok versenyén, összesen 30-an. A verseny végén ismét a helyi óvoda csapata vehette át a vándorserleget, amely egy egész évig, a következő év versenyéig lesz az ovisok birtokában.

A felnőtt verseny abszolút győztese Valent René lett, aki 36:24-es idővel futotta le a 10 kilométeres távot.

A Barátság futóverseny végeredménye:

Juniorok, nők, 20 éves korig:

  1. Bíró Flóra
  2. Bíró Emese

Nők, 21-29 év között:

  1. Mazák Barbara – Pozsony
  2. Jávorka Scarlet – Dunaszerdahely
  3. Bertok Kinga – Pozsony

Nők, 30-39 év között:

  1. Gerek Jana – Felsőpatony
  2. Belan Beáta – Somorja
  3. Mráz Renáza – Veterán Pozsony

Nők, 40-49 év között:

  1. Erdelyi Zsuzsa – Veterán Pozsony
  2. Heringh Veronika – Marathonclub
  3. Čisárik Zsuzsanna – Dénesd

Nők, 50-59 év között:

  1. Herendi Anikó – Sprint Tatabánya
  2. Kovalík Rita – Sprint Tatabánya
  3. Nagy Erika – Dióspatony

Nők, 60 év felett:

  1. Korvath Etelka – Dunaszerdahely
  2. Gyurkovics Erika – Szentmihályfa

Juniorok, 20 éves korig:

  1. Menára Kristóf – Bős
  2. Pollák Károly
  3. Horváth Erik – Bős

Férfiak, 21-29 év között:

  1. Valent René – Beháme.sk
  2. Képesi Attila – Bősi Futó Klub
  3. Lőrincz Norbert – Dióspatony

Férfiak, 30-39 év között:

  1. Papp Ferenc – Roni Run Club
  2. Mráz József – Veterán Pozsony
  3. Gonda Zsolt

Férfiak, 40-49 év között:

  1. Čáčik Miroslav – Veterán Pozsony
  2. Hodossy Péter – Csallóközkürt
  3. Blaho Miloš – Beháme.sk

Férfiak, 50-59 év között:

  1. Kovačocy Ľubomír – Cífer
  2. Farkas Béla – Szentmihályfa
  3. Orth János – Zohor

Férfiak, 60-69 év között:

  1. Cích Vladimír – Beháme.sk
  2. Asztalics gyula – Nike Győr
  3. Chribik Marián – Szenc

Férfiak, 70 év felett:

    1. Béres Lajos – Lekér
    2. Bunaj-Spily Péter – Pozsony
    3. Játékos Pál – Sprint Tatabánya

A kölyök futóklub végeredménye:
IV. kategória helyezettjei (2002.01.01-től fiatalabbak – 800m):
Lányok:
1. Görcs Kitti

Fiúk:
1. Mezei Ádám
2. Kovács Dániel
3. Sátor Bence

III. kategória versenyzői (2005.09.01-től fiatalabbak – 600m):
Lányok:
1. Bartal Dóra
2. Simon Klaudia
3. Puha Lara

Fiúk:
1. Pollák Károly
2. Gálffy Pál Dávid
3. Kamenický Štefan

II. kategória versenyzői (2007.09.01-től fiatalabbak – 400m):
Lányok:
1. Nagy Bianka
2. Rózsár Jázmin
3. Papík Zsóka

Fiúk:
1. Molnár László
2. Stefánkovics Ádám
3. Gálfy Krisztián

I. kategória versenyzői (2009.09.01-től fiatalabbak – 250 m):
Lányok:
1. Pollák Emma
2. Jakóczi Júlia
3. Gyurkovics Leila

Fiúk:
1. Vass Noel
2. Nagy Béla
3. Miklós Áron

0. kategória versenyzői /óvoda/ (2011.09.01-től fiatalabbak – 150m):
Lányok:
1. Nagy Csenge
2. Ambrus Emma
3. Csonka Szofi

Fiúk:
1. Németh Levente
2. Iváncsai Levente
3. Kovács Gergely

Fotó: Rákóczi Szimona