Mongol versenyző győzött a II. Polgármester Kupán

Updated: júl 1, 2018

Másodszor került megrendezésre Dunaszerdahelyen a Polgármester Kupa elnevezésű nagymester torna, melynek mezőnyében hét ország versenyzője küzdött a végső trófeáért.

Az első torna a Csaplár Benedek Művelődési központban került megrendezésre, ezúttal viszont a Kortárs Magyar Galériában küzdhettek a sakkozók. A verseny iránt nagy volt az érdeklődés, ezt mi sem mutatja jobban, mint hogy Indiából és Mongóliából is érkeztek sakkozók.

A nagymester torna végül nagyon szoros eredményt hozott. A győzelmet a mongóliai Munguntuul Batkhuyag szerezte meg, aki csak 0,5 pont előnnyel zárt az élen. A második helyen 5,5 ponttal összesen négy versenyző végzett. A 2017-es indonéz győztes után a II. Polgármester Kupa ezúttal Mongóliába vándorolt.