Három magyar bajnoki címet szereztek a bősi kempósok

Updated: február 11, 2018

A Global Grappling sportszervezet Budapesten a soroksári sportcsarnokban tartotta meg az idei Magyar Bajnokságot. A versenyre összesen 319 versenyző 66 klub 553 nevezés nevezett. A Bősi Kempo MMA & BJJ Klub részéről 13 versenyző állt rajthoz.

„Sajnos több kiemelkedő versenyzőnk is lemondta a versenyt, bennünket is megtizedelt az influenza járvány, de az örömünk így annál nagyobb. A rangos eseményen, amely nagyon színvonalas volt, mert a földharc világ színe java részt vett, a kezdőbb harcosainkkal értünk el szép sikereket. Összesen 8 érmet szereztünk és 7 döntősünk volt. Három magyar bajnokunk lett, továbbá 4 ezüst-, és 1 bronzéremmel gazdagodtunk.

Ki szeretném emelni Hodosi Nikolaszt, aki a Gi Grappling szabályrendszerben a döntőben az olimpiai kerettag pápai versenyzőtől szenvedett vereséget, de NoGi Grapplingben viszont végig verte a mezőnyt. Paksi Kevin is a dobogó legfelső fokára állhatott, egy számára gyengébb stílusban, a NoGi Grapplingben lett első, hiszen ő inkább álló bunyós, de sajnos a korosztályában nem volt ellenfele. Pint Imre viszont az állóharcban, Full Contact szabályrendszerben lett magyar bajnok. Nagyon elégedett vagyok, hogy a kevésbé tapasztaltabb növendékeink szépen helytálltak a nívós versenyen.“ – értékelte a bősiek szereplését Gróf Lóránt mesteredző.