Gaál András és Bazsó Marek szlovák bajnokok

Updated: apríl 9, 2017

Szombaton a dunaszerdahelyi Városi sportcsarnok adott otthont a serdülő szabadfogású birkózó országos bajnokságnak. A bajnokságon megjelent a Szlovák birkózó szövetség elnöke Ján Karšňák úr, valamint Hakszer Roland és Szeiler Zoltán alelnök urak.

A bajnokság megnyitóján Karšňák úr a Szlovák birkózó szövetség nevében hivatalosan egy új birkózó szőnyeget adott át a Dunaszerdahelyi birkózó klubnak a sokéves sikeres munkájukért.

A bajnokságra 22 klub 101 versenyzője nevezett be. Gaál Attila és Hakszer Tibor edzők, valamint asszisztensük Vajas József vezetésével 14 dunaszerdahelyi birkózó indult csatába a bajnoki címekért.

A 42 kg-os súlycsoportban a még csak diák korosztályú Bazsó Marek remekelt, aki gútai és privigyei ellenfeleit legyőzve jutott a döntőbe, ahol hatalmas csatában 3:2 arányú pontozásos győzelmet aratott szinnai ellenfelén. Marek 5 másodperccel a meccs vége előtt szerezte meg az aranyérmet érő technikai pontot.

A 47 kg-os súlycsoportban Gaál András három nyertes mérkőzést követően jutott a döntőbe, ahol csapattársával Csörgő Tamással küzdöttek meg a bajnoki címért. András 4:2 arányban nyert és ezzel megszerezte élete harmadik bajnoki címét. 59 kg-ban Bertók Nikolas szerzett értékes ezüstöt és 53 kg-ban Darvas Patrik bronzérmet.

A csapatversenyt a Dunaszerdahelyi birkózó klub nyerte Kassa, Rimaszombat és Pozsony előtt.

Esemény: Serdülő szabadfogású birkózó Szlovák bajnokság
Időpont: 2017. április 8.
Helyszín: Dunaszerdahely