Csörgő László és Botló Dominik szlovák bajnokok kötöttfogásban

Updated: február 18, 2018
Szombaton Hetény adott otthont a kadet kötöttfogású birkózó országos bajnokságnak, melyre 17 klub versenyzői nevezetek be. Gaál Attila és Vajas József edzők vezetésével 7 dunaszerdahelyi birkózó indult csatába a bajnoki címekért.
Az 55 kg-os súlycsoportban Csörgő László remekelt, aki először komáromi és bősi ellenfeleit fektette két vállra, majd következett a döntő, ahol László szinnai ellenfelét 8:0 arányban verte és szerezte meg élete harmadik bajnoki címét.
A nap meglepetésembere Botló Dominik volt, aki a 110 kg-os súlycsoportban első körben vásárúti ellenfelét 5:3 -ra győzte le, majd következett a nyitrai versenyző, aki felett szintén sikerült 5:2 arányban pontozással győznie. A döntőben Dominik nem bízott semmit a véletlenre a szintén nyitrai ellenfelét még az első félidőben sikerült két vállra fektetnie és így megszereznie élete első bajnoki címét.