Vida: Az U21-es válogatott is motivál

Updated: november 27, 2016

Sorozatban második győzelmét aratta a DAC a Fortuna Ligában, ezúttal a Nagymihályt múlták felül a sárga-kékek. A mérkőzés hőse Vida Kristopher volt, aki büntetőt harcolt ki és góljával eldöntötte a három pont sorsát. A magyar középpályást kérdeztük.

Hogy értékelnéd a mérkőzést?

Kiegyenlített mérkőzés volt az elején, főleg a középpályán járt a labda. Sikerült néhány helyzetet végrehajtanunk és ott lenni az ellenfél tizenhatosánál. Kiharcoltunk egy büntetőt, amit értékesítettünk. Ez után egy buta gólt kaptunk, ami elkerülhető lett volna, de a szünetben az információk után jól jöttünk ki. Sikerült felülkerekedni az ellenfélen, majd megszereztük a győzelmet. Örülök, hogy én tudtam vállalni ezt a második gólt.

Neked ma különösen jól ment a játék.

Úgy éreztem, aktív voltam. Jól éreztem magam a pályán, szinte minden sikerült, akár 1-2 kötényt is kiosztottam. Örülök, hogy gólt tudtam szerezni, mert már rég volt az előző találatom. Szeretek gólt rúgni, mindig is erről voltam híres és ezt szeretném fent tartani. Fantasztikus mérkőzés volt.

Élvezed a több játéklehetősége László Csaba irányítása alatt?

Így van. Bizalmat ad, és nem 10-30 perceket kapok, hanem mérkőzéseket. Ez már a harmadik volt egymás után, amikor 90 percet játszottam. Ez feltölt. Az előző mérkőzésen is meghatározó játékos tudtam lenni, és ezúttal is nagyon jól ment. Örülök a sok lehetőségnek, megragadom és próbálom ezt a formát tartani a bajnokság végéig.

A remek teljesítmény és a gólok után megnyílhat a kapu az U21-es válogatott felé?

Igyekszem arra törekedni. Ez az egyik ami motivál, hogy felfigyeljenek rám és benne tudjak lenni akár a bő keretben. Remélem, hogy be fognak hívni és én azért dolgozom, hogy oda kerüljek.