Vége a kupaszereplésnek, kétgólos vereséget szenvedett a DAC

Updated: marec 13, 2018

Befejeződött a Slovnaft Cup sorozata a DAC számára, a sárga-kékek a negyeddöntőben kétgólos vereséget szenvedtek a Nagyszombat otthonában. A Spartak mezében Marvin Egho  csereként beállva két gólt szerzett és eldöntötte a továbbjutó sorsát.

Remek mérkőzést láthattak a kilátogató szurkolók, a lelátókon a DAC szurkolói voltak aktívak, folyamatosan buzdították a csapatot.

A 13. percben Yilmaz okozott problémát a tizenhatosban, de Šatka remekül mentetett. Egy perccel később Čanturišvili beadását Tóth senkitől sem zavartatva fejelte fölé. A 24. percben egy baloldali beadás után Ljubicic fejelte ki a labdát, a kipattanót 20 méterről Čivič küldte kapura, lökete a bal kapufán csattant. Egy perccel később ismét Čivič veszélyeztetett, egy távoli beadást Macej szögletre mentett. A másik oldalon a 27.percben Černák veszélyes beadását Vantruba ütötte a mezőnybe. A 28. percben ismét Černák kapott teret a jobb oldalon, távoli lövésével a bal kapufát találta telibe. Igazi támadó futball játszódott a pályán, mindkét csapat folyamatosan veszélyeztette a kaput.

Fordulás után sem változott a játék képe, az 54. percben Žvkovč beadását Huk küldte a kapu mellé. A 64.percben a tizenhatos vonalán Šatka a nagyszombat Ylmazzal szemben szabálytalankodott, a szabadrúgás Vlasko a sorfalba lőtte. A 75. percben Ofosu küldött egy veszélyes lapos beadást a kapu elé, a labdát a DAC védelme időben hárította. Két perccel később egy jobboldal beadást Čanturišvili ollózva próbált kapura küldeni, de Macejnak nem okozott gondot. Már-már úgy tűnt, készülhetünk a büntetőkre, amikor a csereként beállt Egho egy védelmi hibát kihasználva gólt szerzett. A 79. percben egy hosszú labdát Šatka fejjel tovább tolt, Živkovič pedig az ötösön álló Egho elé fejelt, aki a labdát a léc alá bombázta – 1:0. A gól után egyenlíteni próbált a DAC, kevés sikerrel. A 86. percben egy hosszú kirúgás után Čanturišvili próbálkozott lövéssel, de Macej a helyén volt. A 89. percben Vlasko passza után Egho egyedül törhetett kapura, és Macej mellett a hálóba talált – 2:0. Az utolsó percben Ljubičić talán a játékvezetővel való párbeszéde után piros lapot kapott.

Spartak Nagyszombat – FC DAC 2:0 (0:0)

Gólszerző: Egho (79., 89.)

Sárga lapok: 83. Ofosu – 20, Kalmár, 78. Huk, 83. Davis

Piros lap: 90. Ljubičić

3.411 néző

Spartak: Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál (40., Hladík), Čivić – Greššák – Sloboda, Pekár (64., Vlasko), Čanturišvili – Ofosu, Yilmaz (76., Egho)

DAC: Macej – Živkovič (82., Mervó), Huk, Šatka, Záhumenský – Kalmár (68., Herc), Ljubičić, Simon – Černák (60, Divković), Pačinda, Davis