Slovnaft Cup: Gólzáporos győzelemmel jutott a 4. fordulóba a DAC

Updated: september 14, 2016

Fölényes győzelmet aratott a DAC a második ligás Szentgyörgy otthonában, így megérdemelten jutott a Slovnaft Cup 4. fordulójába. A dunaszerdahelyi csapatban Pape Sarr mesterhármast ért el.

Szentgyörgy – DAC 1:6 (1:1)

Gólszerzők: Doležaj (7.) ill. Hulák öngól (20.), Sarr (57., 87., 90.), Pačinda (64.), Huk (72.)

Sárga lapok: Vika (34.), Doležaj (53.), Benes (54.) ill. Ljubicic (31.)

Szentgyörgy: Hipp – Šufliarsky (Šimoník, 59.), Hulák, Doležaj, Benes – Ulrich, Bumbera (Vlf, 67.) – Vlček (Kemlage, 81.), Gašparovič, Angelovič – Vika

DAC: Tofiloski (Slávik, 46.) – Kwin, Michalík, Huk, Brašeň – Ljubicic (Polievka, 46.), Simon Pambou – Vida, Sarr, Pačinda (Nagy P., 77.)- Šabala

Nem kezdődött jól a mérkőzés a DAC számára, Tofiloski szabálytalansága után a játékvezető büntetőt ítélt, melyet Doležaj értékesített. Négy perccel később már kettővel vezethetett volna a hazai csapat, Benes beadása után Gašparovičhoz került a labda, aki az üres kapu fölé lőtt. A kezdeti nehézségek után magához tért a DAC, folyamatosan vette át a mérkőzés irányítását. A 20. percben Ljubicic beadása után Hulák saját kapujába fejelt – 1:1. Három perccel később jöhetett volna az egyenlítés, Simon beadása után Sarr lőtt a bal kapufa mellé. A 37. percben újabb öngól születhetett volna, a hazai Šufliarsky centikkel fejelt saját kapuja mellé. Két perccel később Šabala egyedül törhetett kapura, viszont a kapufát találta telibe. A 42. percben Tofiloskit egy párharc után ápolni kellett, végül a szünetben le is cserélték, a második félidőben Matej Slávik lépett a helyére.

Az 57. percben egy szabadrúgás után Huk a kapufát találta telibe, a kipattanót Sarr küldte a hálóba – 1:2. A 64. percben Sarr ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül, a tizenegyest Pačinda értékesítette – 1:3. Három perccel később Polievka növelhette volna az előnyt, de lövése mellé szállt. A 72. percben Pačinda beadása után Huk megszerezte a csapat negyedik találatát – 1:4. A 85. percben Volf szabálytalansága után Pape Sarr büntetőből volt eredményes – 1:5. A mérkőzés végén újabb gólt szerzett a DAC, ismét Sarr talált a hálóba – 1:6.