DAC – Trencsén: Nagy falat volt a bajnok

Updated: august 15, 2015

Jól játszott, mégsem szerzett pontot a DAC a bajnok ellen. A csereként beállt Van Kessel kétszer villant, ezzel bebiztosította a Trencsén ötödik győzelmét.

Az elejétől kezdve  nagyon jó futballt láthatott a kilátogató közönség, mindkét együttes a támadásra helyezte a hangsúlyt.

Az 5. percben a vendégek szerezhettek volna vezetést, Rabiu 15 méterről rúgott kapura, Tujvel hárítani tudott, a kipattanónál pedig Straka Gábor mentett. A DAC főleg a széleken próbált veszélyes támadásokat vezetni, Pačinda beadásaiból viszont komoly helyzet nem alakult ki. A 27. percben Skovajsa lövésénél kellett figyelni Tujvel kapusnak, a másik oldalon Pačinda próbált veszélyeztetni. A 30. percben Sarr tört be a tizenhatosba, a lövésébe viszont Šemrinec kapus vetődött. A 41. percben Bero került helyzetbe, lövését Michalík blokkolni tudta, az akciót Čögley lövése fejezte be. Az első félidő hosszabbításában Pačinda szerezhette volna meg a vezetést, 20 méterről leadott lövését viszont Šemrinec kiütötte.

A második játékrész kezdetén a csereként beállt Van Kessel eresztett meg egy veszélyes lövést, szerencsére a kapu fölé szállt. Az 54. percben Pačinda átadásából Ľupták lövése szállt fölé. Az 59. percben felrobbant a dunaszerdahelyi stadion, Szarka lehúzásáért a tizenhatoson belül a játékvezető nem ítélt büntetőt. A 62. percben megszerezte a vezetést a vendég együttes, Koolwijk passza után Van Kessel talált a kapuba – 0:1. Három perccel később növelte előnyét a bajnok, egy kiugratás után ismét Van Kessel volt eredményes – 0:2. A gólok után visszaesett a játék, főleg a két tizenhatos között folytak a párharcok. A 77. percben több fejes után Ljubicic labdáját ütötte ki a trencséni kapus. A 85. percben Bero jutott be a tizenhatosba, közelről leadott lövését Tujvel hárította. Az ellentámadás során Polievka lövését Šemrinec hárította. A lefújásig az állás ne változott, ötödik mérkőzésén is győzni tudott a Trencsén csapata.

FC DAC – Trencsén 0:2 (0:0)

Gólszerző: 62. és 65. Van Kessel

Sárga lapok: Szarka (42.) – Skovajsa (45.), Rabiu (90.)

5.274 néző

FC DAC: Tujvel – Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň – Sarr (68. Polievka), Ljubicic (87. Jurčo), Straka (78. Stephens), Pačinda – Ľupták – Szarka

Trenčín: Šemrinec – Čögly, Kleščík, Rundič, Madu – Lobotka – Guba (87. Hulúbek), Koolwijk (68. Wesley), Bero, Skovajsa (46. Van Kessel) – Rabiu