Öt gólt rúgva jutott tovább a DAC

Updated: september 28, 2016

Ismét gólfesztivált rendezett a DAC, a Slovnaft Cup 4. fordulójában a harmadik ligás Nagyselmec otthonában győzött 5:0 arányban.

Nagyselmec – DAC 0:5 (0:4)

Gólszerzők: Šabala (10., 31.), Polievka (34.), Pačinda (45.), Almási (85.)

Nagyselmec: Žiaran – Svetlák, Gejdoš, Dunaj, Mihálik – Hoferica, Baran, Mahút, Kučera (Šiška, 71.) – Dzuriak, Bezák

DAC: Slávik – Živkovič, Kwin (Ljubicic, 74.), Huk, Brašeň (Nagy P., 53.) – Vida, Ľupták, Simon Pambou, Pačinda (Almási, 60.) – Šabala, Polievka.

A találkozó során Németh Krisztián vezetőedző több játékost is pihentetett, Tofiloski, Michalík, Ljubicic és Štepanovský a kispadon kapott helyet. Akik viszont a pályán voltak, nem bíztak semmit a véletlenre, már az első félidőben négygólos volt a sárga-kékek előnye.

A 10. percben Pačinda baloldali beadása elszállt a kapu előtt, de a becsúszó Šabala a hálóba küldte a labdát – 0:1. Hatalmas lehetőség adódott a 12. percben, a hazai kapusról kipattanó lövést Pačinda ismét a hálóőrbe lőtte. A 18. percben Vida tökéletesen ugratta ki Šabalát, aki egyedül törhetett kapura, de a labdát a kapusba lőtte. A 31. percben kettőre növelte előnyét a DAC, Pačinda szögletét Polievka küldte tovább, Šabala pedig nem hibázott – 0:2. Három perccel később ismét rezdült a hazai háló, a tizenhatoson belül Polievka gyenge lövése végül a kapuban kötött ki – 0:3.  A 45. percben néggyel vezetett a DAC, egy tetszetős támadás után Polievka passzolt vissza Pačinda elé, aki nem hibázott – 0:4. Nagyobb arányú előnnyel vonulhattak volna szünetre a sárga-kékek, de több helyzetet is elpuskáztak.

Fordulás után visszaesett a mérkőzés irama, ez a gólokban is meglátszott. A 76. percben Mahút és Svetlák került Slávik kapussal szemben, de a DAC hálóőre két alkalommal is bravúrral hárított. A 85. percben a frissen bemutatkozott Almási László megszerezte első találatát új csapatában és ötre növelte a DAC előnyét – 0:5.