Megtört a veretlenségi sorozat, a MOL Arénában győzött a Trencsén

Updated: október 21, 2017

Megtört a DAC veretlen hazai sorozata, a sárga-kékek a Fortuna Liga 13. fordulójában 2:1-es vereséget szenvedtek a Trencsén csapatától. A dunaszerdahelyi csapat számára ez volt a 700. mérkőzés a legfelsőbb bajnokságban, és 2016 novembere óta először szenvedett vereséget az új MOL Arénában.

Már a 4. percben vezetést szerzett a Trencsén, Ubbnik passzold van Haarenhez a tizenhatos vonalát, a holland középpályás lövése a kapuban kötött ki – 0:1. Nehezen lendült játékba a DAC, a korai gól megfogta a csapat játékát. A 8. percben Kalmár lódult meg a középpályán, lövés helyett passzra szánta el magát, a vendégek védelme közbelépett. A 28. percben egyenlített a DAC, Davis hosszú indítását Malec fejjel megtolta, Lawrence rosszul fejelte el a labdát, Pačinda a kapu előtt pedig nem hibázott – 1:1. Két perccel később Čmelík tört volna be a tizenhatosba, de a vonal előtt szabálytalankodtak vele szemben, a szabadrúgást Davis fölé lőtte. A 40. percben a Trencsén került helyzetbe, Paur jobboldali beadása Janga érkezett volna, de az utolsó pillanatban Šatka közbelépett. Három perccel később Beridze eresztett meg egy lövést a bal oldalról, labdája nem sokkal szállt a kapufa mellé.

A Facebook változásai után kövesd továbbra is a Sportolunk.sk Facebook oldalát, bővebb infó itt!

A szünet után mindkét csapat a győzelemre hajtott, kiegyenlített játék folyt a pályán. Az 55. percben Beridze beadását Macej rosszul ütötte ki, de a hazai védők tisztáztak. A 65. percben ismét Beridze adott be a jobb oldalról, Macej kezéből a labda kiesett, de a védelem ismét a helyén volt. A 70. percben van Haaren baloldali beadása után Janga fejjel talált a kapuba – 1:2. Két perccel később Divković passza után Živkovič került helyzetbe a jobb oldalon, a tizenhatosban a kapu elé passzolt, a labdára viszont egy DAC játékos sem érkezett. A másik oldalon ismét Janga volt veszélyes, lövése fölé szállt. A 74. percben Beridze a tizenhatos előtt szabálytalankodott, a szabadrúgást ismét Davis lőtte kapura, de Šemrinec védeni tudott. A 78. percben Pačinda a hálóba talált, de gólja les miatt érvénytelen volt. A 86. percben Davis baloldali beadását Ljubicic fejelte mellé. A 87. percben véglel eldönthette volna a három pont sorsát a Trencsén, El Mahdioui passzolt van Haarenhez, aki balról törhetett kapura, de a kapust mellett elmenve az üres kapu helyett a kapufát találta el. Az utolsó percekben a hazai Macej kapus és a vendégek támadója, Janga került a figyelem középpontjába. A 90. percben Janga közeli lövését Macej lábbal hárította, majd egy perccel később a tizenhatos vonaláról ismét Janga lőtt kapura, de ismét Macej parádézott.

FC DAC – Trencsén 1:2 (1:1)

Gólszerzők: Pačinda (28.) ill. van Haaren (4.), Janga (70.)

Sárga lapok: Lawrence (22.), El Mahdioui (37.), Beridze (74.), Šulek (84.)

6.616 néző

FC DAC: Macej – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Kalmár, Ljubicic, Ľupták (72. Ashiru) – Čmelík (67. Aluku), Malec (58. Divković), Pačinda.

Trencsén: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – van Haaren, El Mahdioui, Ubbnik (66. Zubariu)- Paur, Janga  (92. Mance), Beridze (83. Azango)