Megtört a jég, megszerezte első győzelmét a DAC!

Updated: september 24, 2016

Megtört a DAC rossz sorozata, a Fortuna Liga 10. fordulójában megszerezte első győzelmét a Sároseperjes otthonában. A sárga-kékek osztálykülönbséggel, három góllal győztek a kelet-szlovákiai csapat otthonában.

1.FC Tatran Sároseperjes – FC DAC Dunaszerdahely 0:3 (0:1)

Gólszerzők: Štepanovský (44.), Kwin (47.), Szarka (61.)

Sárga lapok: Kwin (31.), Štepanovský (78.)

Tatran: Talian – Petko, Bartek (Keresteš, 52.), Dzurík, Micherda – Leško (Kačala, 68.), Jacko, Bujňák, Ashiru – Tubonemi, Rolinc (Katona, 54.)

DAC: Tofiloski – Kwin, Michalík, Huk, Brašeň – Ľupták, Simon Pambou – Štepanovský (Vida, 85.), Sarr (Szépe, 88.), Pačinda – Szarka (Polievka, 80.)

Sűrű eső után kezdődött a mérkőzés, melynek első részében nem sok izgalmat láthattak a nézők. A 24. Percben egy kezezés után a büntetőt ítélt a játékvezető a hazaiak számára, Leško a kapufát találta telibe.

A 42. Percben egy hazai támadás során Leško jobboldali lövését Tofiloski ütötte ki. Egy perccel később ismét Leško próbálkozott, de távoli lövése nem okozott gondot a DAC kapusának. A 44. Percben vezetést szerzett a DAC, egy baloldali beadást Szarka továbbengedett, a hazai kapus előtt pedig Štepanovský a kapuba talált – 0:1.

A szünet után álomszerűen kezdett a DAC. A középkezdés után szögletet harcoltak ki a sárga-kékek, a beadásból Kwin a kapuba fejelt – 0:2. A 61. percben szépíthetett volna az Epejres, egy kavarodás után Katona lövését Brašeň a gólvonalról vágta ki, a kipattanót Leško fölé küldte. A 69. percben újabb gólt szerzett a DAC, egy beadásra Szarka érkezett és lövésével esélyt sem adott Talian kapusnak – 0:3. A 84. percben Pačinda végezhetett el egy szabadrúgást, lövése a kapufán csattant. A lefújásig már több gól nem esett, a győzelemnek köszönhetően elmozdult az utolsó helyről a DAC!