Második hazai győzelmét aratta a DAC

Updated: november 26, 2016

Második győzelmét aratta a DAC az új Arénában, ezúttal a Nagymihály együttese távozott pont nélkül Dunaszerdahelyről. A mérkőzés hőse Vida Kristopher volt, aki büntetőt harcolt ki és győztes találatot szerzett.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – MFK Zemplín Nagymihály 2:1 (1:1)

Gólszerzők: 27. Sarr, 78. Vida – 28. Grič

Sárga lapok: 68. Ljubicic – 4. Lazarus, 26. Sipľak

Piros lap: 57. Lazarus

4.630 néző

FC DAC: Slávik – Živkovič, Kwin (38. Michalík), Huk, Štepanovský – Ljubicic – Vida, Kontár, Simon, Černák (46. Ľupták) – Sarr (89. Mészáros)

Nagymihály: Kira – Koscelník, Lazarus, Sipľak, Šimčák – Grič – Žofčák (81. Regáli), Danko, Mensah (59. Podhorín), Kunca – Kushta (67. Kotora)

Brašeň, Szarka és Davis sérülés miatt nem léphetett pályára, de visszatért az eltiltott Ljubicic és Černák is a kezdőben kapott helyet.

Már a 4. percben helyzetbe kerülhetett volna a DAC, a megiramodó Sarr ellen szabálytalankodtak, amiért Smolák játékvezető sárga lapot ítélt. Nem bízott semmit a véletlenre a dAC, folyamatosan veszélyben tartotta a nagymihályi kaput. A 10. percben azonnal veszélyeztetett a DAC, Sarr baloldali beadása a kapufára pattant volna, de Kira kapus időben kiütötte. A 16. percben Živkovič beadása átrepült a tizenhatoson, a labda Štepanovský elé került, aki fölé lőtt. Egy perccel később Simon beadását Živkovič rúgta kapura, de Kira ismét védett. A 22. percben egy beadásra Štepanovský érkezett, de fejesét ismét a kapus védte. A másik oldalon Mensah veszélyeztetett, de lövése elkerülte a DAC kapuját. A 26. percben Vida Kristopher lódult meg a jobb oldalon, a tizenhatoson belül szabálytalankodtak vele szemben, a megítélt büntetőt Sarr a kapufa segítségével értékesítette – 1:0. Még be sem fejeződött a gólszerző ünneplése, máris egyenlítettek a vendégek, Grič talált a kapuba – 1:1. Az egyenlítés után felélénkült a nagymihályi gárda, többet birtokolta a labdát, de veszélytelenek voltak Slávik kapujára. Az utolsó percek hoztak izgalmat, a vendégek kapuja előtti kavarodás után Živkovič és Simon sem tudott a hálóba találni.

Fordulás után aktívan lendült támadásba a DAC, a 49. percben Živkovič beadása után Ljubicic lövését Kira bravúrral mentette. Az 56. percben egy támadás során Lazarus szabálytalankodott, amiért megkapta második sárga lapját és idő előtt mehetett zuhanyozni. Emberelőnyben tovább támadott a DAC, de a helyzeteket nem sikerült gólra váltani. A 70. percben Ljubicic becsúszását szabálytalannak ítélte meg a játékvezető, ami után szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat, de Žofčák 25 méterről a sorfalat találta el. Négy perccel később Vida majd Ljubicic próbálkozott, sikertelenül. A 78. percben vezetést szerzett a DAC, Štepanovský beadása után Vida Kristopher fejelt a hálóba – 2:1. A vezető találat után is a DAC játékosai uralták a játékot, a vendégeket nem engedték helyzetbe kerülni. A mérkőzés végéig már több gól nem esett, második győzelmét szerezte új stadionjában a DAC.