Kétgólos DAC vereség a kerületi rangadón

Updated: september 30, 2017

Kétgólos vereséget szenvedett a DAC a rivális Nagyszombat otthonában, így a Spartak továbbra is vezeti a Fortuna Liga táblázatát. A mérkőzést nagyban befolyásolta Živkovič kiállítása, a döntő találatok két perc leforgása alatt estek.

A harmadik percben egy beadás után Čanturišvili próbált egyből kapura lőni, a labda mellé szállt. Két perccel később hatalmas helyzet adódott a DAC előtt, Kalmár a félpályáról törhetett kapura, majd középre passzolt, Simon került a kapu elé, de a nagyszombati védők az utolsó pillanatban tisztázni tudtak. A 9. percben Pačinda eresztett meg egy lövést a tizenhatos sarkáról, de Vantuba a helyén volt. Ezután kiegyenlítődött a játék, taktikus futball zajlott a pályán, egyid csapat sem akart hibázni. A 32. percben egy bedobás után a labdára Ljubicic érkezett, erős bombája kevéssel kerülte el a kaput. A 40. percben Vlasko beadását Egho fejelte a kapu elé, ahol Čanturišvili fejjel a kapufát találta el. Egy perccel később Tóth próbált veszélyeztetni, de lövésébe Živkovič beleért.

Fordulás után azonnal piros lappal nyitott a játékvezető, Jirka elleni szabálytalanságért Živkovič megkapta második sárga lapját és idő előtt mehetett zuhanyozni. Már az első játékrészben is többször villant a bíró sárga lapja, a találkozón 12 alkalommal került sor lapos figyelmeztetésre. A kiállítás után a nagyszombatiak birtokolták többet a labdát, próbálták kihasználni a DAC elleni emberelőnyt. A 78. percben Vlasko 25 méterről leadott lövését Macejnak kellett szögletre ütni, a beadásból pedig Lukič fejelt fölé. A 81. percben vezetést szerzett a Nagyszombat, szöglet után a kipattanót Vlasko rosszul találta el, de Čanturišvili a 16 vonaláról ballal nem hibázott – 1:0. Két perccel később már kettő volt a hazaiak előnye, Čanturišvili beadását Yilmaz a kapufára bombázta, a kipattanót viszont Egho a hálóba küldte – 2:0. A végére már az eredmény nem változott, csalódottan tér haza a csaknem 1000 fős dunaszerdahelyi tábor, amely fantasztikus hangulatot teremtett. A Nagyszombat ezzel megszerezte 9. győzelmét, míg a sárga-kékek másodszor szenvedtek vereséget.

Nagyszombat – FC DAC 2:0 (0:0)

Gólszerzők: Čanturišvili (82.), Egho (84.)

5.723 néző

Sárga lapok: Vlasko (39.), Čanturišvili (42.), Godál (51.), Egho (64.), Lukič (66.) ill. Vida (26.), Ljubicic (31.), Pačinda (38.), Simon (39.), Živkovič (45+, 48.), Kalmár (80.)

Piros lap: Živkovič (48.)

Nagyszombat: Vantuba – Lukič, Tóth, Godál, Čonka – Jirka (Brigant, 67.), Sloboda, Pehliban (Yilmaz, 77.), Čanturišvili – Vlasko (Oravec, 89.), Egho

FC DAC: Macej – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Simon, Ljubicic, Vida (Koštrna, 49.)- Kalmár, Pačinda (Divković, 59.), Čmelík (Ľupták, 79.)