Két DAC gól és 1:1-es döntetlen Rózsahegy ellen

Updated: august 6, 2017

Nem sikerült a bravúr a DAC számára, két győzelem után döntetlen következett a Fortuna Liga 3. fordulójában. A sárga-kékek kétszer is a kapuba találtak, Davis büntetőjére Šatka öngóllal egyenlített.

Álomszerűen kezdett a DAC, az 5. percben Kružliak a tizenhatoson belül Pačinda ellen szabálytalankodott, a megítélt büntetőt Davis magabiztosan értékesítette – 1:0. A gól után rákapcsoltak a rózsahegyiek, próbáltak egyenlíteni, de hiába. A 30. percben Gál-Andrezly eresztett meg egy lövést, de Macej kapus számára nem okozott gondot. Több beívelt labdával próbálkozott a Rózsahegy, eredmény nélkül. A 41. percben Smon kapott egy remek labdát, fejese nem sokkal szállt a kapu fölé.

Azonnal gólszerzési lehetőséggel nyitotta a második játékrészt a DAC, Davis beadása után Šafranko fejelt kapura, de Macík hárítani tudott. Két perccel később Šafranko lövését Macík másodszorra védte. A 60. percben Ljubicic labdavesztése után kontrázott a vendégcsapat, Peter Maslo lövése az oldalhálót találta telibe. Egy perccel később nagy meglepetésre egyenlített a Rózsahegy, Kochan beadása után Šatka a saját kapujába küldte a labdát – 1:1. A 70. percben Davis szabadrúgása után Šafranko szerezhetett volna vezetést, de ismét centikkel a kapu fölé fejelt. A 84. percben a csereként beállt Čmelík eresztett meg egy remek lövést, de Macík kapus szögletre mentett.

A lefújásig már több gól nem esett, tovább tart a DAC negatív sorozata a Rózsahegy ellen, így már 11 mérkőzés óta nem tudtak győzni ellenfelükkel szemben.

FC DAC 1904 – Rózsahegy 1:1 (1:0)

Gólszerzők: Davis (5.) – Šatka öngól (61.)

Sárga lapok: Pačinda (19.), Živkovič (68.) ill. Qose (18.) – 6.164 néző

FC DAC: Macej – Živkovič, Huk, Šatka, Davis – Ljubičič – Vida (Čmelík, 65.), Simon, Ľupták, Pačinda (Kontár, 87.) – Šafranko (Divkovic, 78.)

Rózsahegy: Macík -J.  Maslo, P. Maslo, Kružliak, Kochan – Gál-Andrezly, Qose, Takáč (Kostadinov, 86.), Daniel (Sapara, 89.) – Gerec, Haskič (Lačný (79.)

Fotó: fcdac.sk