Hatgólos döntetlennel zárta az évet a DAC

Updated: december 9, 2017

Két góllal is vezetet a DAC, mégis döntetlennel zárult az Aranyosmarót elleni mérkőzés a Fortuna liga 19. fordjlójában.

A hideg decemberi időjárás rányomta bélyegét a nézőszámra, ezúttal elmaradt a teltház, viszont a jó hangulat remek futballal párosult. Az első percektől fogva a DAC dominált, ennek két gól lett az eredménye az első félidőben.

Már a 10. percben Kalmár lövésénél Kováč kapus parádézott, de 10 perc alatt mér négy szögletet is rúgott a DAC. A 19. percben felrobbant a MOL Aréna, Živkovič szöglete után Pačinda fejjel talál a hálóba – 1:0. Pačinda számára szomorú kimenetelű volt a mérkőzés, ugyanis a DAC játékosa a találkozó előtti éjjel vesztette el édesapját. A vezető találattal viszont megtört a DAC 300 perce tartó gólínsége. Ezután is a sárga-kékek maradtak támadásban, egyértellműen uralták a játékot. A 33. percben kettőre nőtt a DAC előnye, a vendégvédelemben keletkezett figyelmetlenség után Divkovic egyedül törhetett kapura, lövését Kováč védeni tudta, de a kipattanót Simon a hálóba vágta – 2:0. A 41. percben Kalmár lábán maradt a harmadik találat, Davis beadása után centikkel lőtt a kapu mellé.

Fordulás után azonnal egy komoly helyzettel nyitott a ViOn, egy 18 méterről elvégett szabadrúgás után Macejnak kellett parádézni. Az 59. percben Kováč kapus egy kirúgást röviden játszott meg, a védő visszapasszolta a labdát, de a hálóőr kézzel ért hozzá, így a tizenhatosban szabadrúgást végezhetett el a DAC. A 62. percben szépített a ViOn, egy baloldali beadás után Gešnábel fejjel talált a hálóba – 2:1. Ezután több támadást is vezettek a sárga-kékek, de eredménytelenül. A 66. percben Pačinda szöglete után Šatka fejjel előszöra  bal kapufát találta el, majd a kipattanót Kováč védte. A 67. percben Divkovic indult meg a jobb oldalon, középre Pačinda elő passzolt, aki Kováč előtt nem hibázott – 3:1. Nem tartott sokáig a DAC kétgólos előnye, a 71. percben Cleber megszerezte a ViOn második találatát – 3:2. A vendégek nem adták fel, a 81. percben egy kapu előtt elszálló labdát Ewerton küldött a hálóba – 3:3. Egy perccel később Ewerton lövése a felső kapufán csattant. A végére már az eredmény nem változott, sorozatban negyedik döntetlenjét érte el a DAC.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – FC ViOn Aranyosmarót-Verebély 3:3 (2:0)

Gólszerzők: 19., 67. Pačinda, 33. Simon – 62. Gešnábel, 71. Cleber, 81. Ewerton