Győzelemmel kezdte az idényt a DAC

Updated: júl 22, 2017

Egy gólos győzelmet aratott a DAC a Zólyombrézó ellen a Fortuna Liga 1. fordulójában, a mérkőzés egyetlen találatát egy parádés szabadrúgásból Pačinda szerezte.

Csaknem két hónap után ismét benépesült a MOL Aréna, a Fortuna Liga 1. fordulójában a DAC a Zólyombrézó csapatát fogadta.

A mérkőzés több kellemes pillanatot hozott a futballon kívül is, például Kuciak az első félidőben a B közép előtt védett és még mielőtt elfoglalta volna helyét, megtapsolta a szurkolókat.

Az első negyedóra remek játékot hozott, folyamatosan támadásban volt a DAC, de gólt nem sikerült elérni. A 22. percben Pačinda beadása után Šafranko próbált kapura fejelni, de a labda mellé szállt. Három perccel később Pačinda került helyzetbe, de szintén pontatlan volt. Komoly helyzet egészen az utolsó percig nem alakult ki, amikor is a 44. percben a tizenhatos előtt Ljubicic ellen szabálytalankodtak, a szabadrúgást jobbról Pačinda parádésan tekerte a hálóba – 1:0.

A szünet után a Székely Himnusz éneklése közben a szurkolók egy kifeszített molinón köszönték meg László Csaba munkáját.

Fordulás után aktívan kezdett a Zólyombrézó, de veszélyes gólhelyzetig nem jutott el. Többnyire a két tizenhatos közt folyt a játék, egyik csapat sem került helyzetbe. A 62. percben Ľupták eresztett meg egy lövést, centikkel kerülte el a jobb kapufát. A 80. percben Čmelík lövését Kuciak nehézségekkel ütötte szögletre. A 85. percben Šafranko tört kapura a jobb oldalon, de Kuciak védeni tudott. Egy perccel később a vendégek védője próbált menteni a kapu előtt, de Čmelíket találta el, a kipattanó labdát Kuicaknak kellett szögletre ütni.

A végére már az eredmény nem változott, egy gólos győzelemmel nyitotta az új évadot a DAC csapata.

FC DAC 1904– Zólyombrézó 1:0 (1:0)

Gólszerző: Pačinda (44.)

Sárga lapok: Pačinda (52.) – Kostelný (19.), Viazanko (62.), Leško (79.)

4988 néző

FC DAC: Macej – Živkovič, Huk, Šatka, Koštrna – Ljubicic – Vida (Čmelík, 57.), Ľupták, Simon (Kontár, 71.), Pačinda (Divkovič, 79.) – Šafranko

Zólyombrézó: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djodrevič – Kopičár (Kučerík, 53.), Migaľa – Viazanko, Válovčan (Kuzma, 80.), Leško – Mikuš (Rendla, 53.)