Ennyit kereshet a DAC az Európa Ligában

Updated: jún 16, 2018

Az UEFA évről évre arra törekszik, hogy nagyobb pénzösszeggel honorálja a Bajnokok Ligája és az Európa Ligája résztvevőit. Az elmúlt időszakban már azokat a csapatokat is komolyabban honorálja, akik csak a selejtezőkben vehetnek részt.

A tavalyi idényben elért harmadik helyezés után az Európa Liga 1. selejtezőkörében kezdheti meg nemzetközi kupaszereplését a DAC, nézzük, milyen anyagi bevételre tehetnek szert a sárga-kékek.

Az Európa Ligában alanyi jogon minden induló 260 ezer eurót kap, függetlenül a lejátszott mérkőzések számától. Ezután jönnek a juttatások a selejtezőmérkőzésekért.

Az első körben 240 ezer, a másodiban 260 ezer, a harmadik körben 280 ezer, míg a rájátszásban 300 ezer eurót kaphat a résztvevő.

A számok alapján kiderül, hogy már az első selejtezőkörben 500 ezer eurót kereshet a DAC, ezt a részvételi és az 1. selejtezőkörös összeg határozza meg. Továbbjutás esetén pedig ez további összegekkel bővülhet. Tegyük hozzá, már a selejtezőkörök is komoly bevételi forrást jelenthetnek egy kisebb klub számára.

Aki bejut a csoportkörbe, azért 2,92 millió eurót adnak, az ott lejátszott mérkőzések során a győzelem után 570 ezer, a döntetlenért pedig 190 ezer euró jár. A legjobb 32 között további 500 ezret adnak. A nyolcaddöntőért 1,1 millió euró, a negyeddöntőért 1,5 millió euró, az elődöntőért 2,4 millió euró, a döntőért pedig 4,5 millió euró jár a csapatoknak. A végső győztes további 4 millió eurót rakhat zsebre.

Ezek után még a televíziós jogdíjakból és az UEFA-koefficiens után további összegeket osztanak szét, amely 70 ezer eurótól 3,5 millióig terjedhet.

Ha már Európa Liga, nézzük a Bajnokok Ligája juttatásait. A királykategóriában induló csapatok 260 ezer eurót kapnak, ezt a Videoton és a Nagyszombat azonnal megkapja. Ezek után az első selejtezőkörben 280 ezer, a másodikban 380 ezer, a harmadikban pedig 480 ezer euró jár. Növekedett a csoportkörért járt díjazás, ugyanis aki bejut a főtáblára, az 15,25 millió eurót kap. Továbbá minden győzelmet 2,7 millióval, a döntetlent 900 ezerrel honorálják. A kiesési szakaszban a nyolcaddöntő 9,5 millió eurót ér, a negyeddöntő már 10,5 millió eurót, az elődöntő 12 millió eurót, a döntőbe jutott két csapat pedig 15-15 millió euró kap. A győztes további 4 millió euróval gazdagodik.

Ugye, hogy megéri a nemzetközi kupákban szerepelni?