Döntetlen a Sároseperjes ellen, tovább él a matematikai esély az Európa Ligára

Updated: máj 19, 2017

Nem tudott győzni Poprádon a DAC, 1:1-es döntetlen született a Sároseperjes ellen a Fortuna Liga 32. fordulójában.

A 11. percben Pačinda került helyzetbe, fordulatból nem sokkal lőtt a kapu mellé. A folytatásban a DAC játékosai próbálkoztak, siker nélkül. A 37. percben vezetést szerzett a Sároseperjes, Streňo jól helyezett lövését Slávik nem tudta védeni – 1:0. Fordulás után hamar jött az egyelnítés, az 52. percben Živkovič beadása után Šafranko talált a hálóba – 1:1. Hiába próbálkozott többet a DAC, hiába hajtott a győzelem után, gólt nem sikerült szerezni. A döntetlen azt jelenti, hogy immáron 16 bajnoki mérkőzés óta nem szenvedtek vereséget a sárga-kékek, az Európa Liga indulás matematikai esélye pedig tovább él.

Sároseperjes – FC DAC 1904 Dunaszerdahely 1:2 (1:0)

Gólszerző: Streňo (37.) ill. Šafranko (52.)

Sároseperjes – Talian – Petko, Bartek, Keresteš, Dzurík – Micherda – Leško, Hovančík, Dupkala – Katona, Streňo

FC DAC: Slávik – Živkovič, Huk, Michalík, Davis – Ljubicic – Vida, Ľupták, Aluku, Pačinda – Šafranko