DAC: 1:1-es döntetlen Aranyosmaróton

Updated: september 10, 2016

1:1-es döntetlent játszott a DAC Aranyosmaróton a Fortuna Liga 8. fordulójában, Orávik büntetője után Sarr gólja egy pontot ért a sárga-kékek számára.

Aranyosmarót – Verebély – DAC 1:1 (0:0)

Gólszerzők: Orávik büntetőből (56.) ill. Sarr (58.)
Sárga lapok: Konnsimbal (40.), Ranko (77.) ill. Ljubicic (23.), Michalík (50.), Simon Pambou (56.)
Aranyosmarót: Kováč – Obročník, Ranko, Kapor, Pintér – Bariš – Válovčan, Karlík, Kostadinov, Orávik – Konnsimbal
DAC: Tofiloski – Kwin, Michalík, Huk, Brašeň – Ljubicic, Simon Pambou – Štepanovský, Sarr, Pačinda – Szarka

Remekül kezdte a mérkőzést a DAC, amely az első negyedórában három komoly helyzetet is kidolgozott. Az 5. percben Pačinda a tizenhatos vonaláról próbálkozott, három perccel később egy szabadrúgás után Štepanovský lövése szállt mellé. A 11. percben ismét Pačinda veszélyeztetett, a 14. percben Szarka ordító helyzete Kováč kapus előtt maradt kihasználatlan. A 18. percben a hazai Kostadinov próbálkozott lövéssel, de Tofilski hárítani tudott. A félidő közepén kiegyenlítődött a játék, de továbbra is a DAC volt veszélyesebb. A 36. percben Szarka passza után Sarr oldalról mellé lőtt. A 40. percben Konnsimbal csúnyán megrúgta Tofiloski kapust, akit ápolni kellett, a hazai játékos pedig sárga lapot kapott. Az első félidőben gól nem esett, a játék és a helyzetek alapján a DAC állt közelebb a vezetéshez.

Fordulás után továbbra is aktívan játszott a két csapat. Az 56. percben büntetőterületen belül Simon Pambou a hazai Bariš ellen szabálytalankodott, a megítélt büntetőt Orávik értékesítette – 1:0. Két perccel később viszont jött az egyenlítés, Simon Pambou szabadrúgása után Ljubicic fejese a kapufáról Sarr elé pattant, aki a labdát a kapuba küldte – 1:1. A 60. perc után Sarr egyedül maradt Kováč kapus előtt, de lövését a hazai kapus hárította. Mindkét csapat a győzelemre játszott, ez a játékon is meglátszott. A hosszabbításban Karlík volt veszélyes Tofiloski kapujára, de lövése centikkel mellé szállt.