DAC: Vereség a Slovan elleni rangadón

Updated: august 6, 2016

Nem sikerült pontot szerezni a DAC csapatának Pozsonyban, szoros mérkőzésen 3:2-es vereséget szenvedtek Németh Krisztián védencei.

Nagyon gyér érdeklődést mutattak a mérkőzés iránt a Slovan szurkolói, a 90 perc során csak a DAC szurkolóinak hangját lehetett hallani. Nem is csoda, hiszen a vendég szektorban annyi néző volt, mint a teljes stadionban összesen.

A DAC csapatából még hiányzott Szarka Ákos, aki három mérkőzésre szóló eltiltást kapott, de a következő fordulóban már rajthoz állhat.

Az első negyedórában többnyire a két tizenhatos közt folyt a játék, viszont már a 10. percben vezetést szerzett a hazai csapat. Egy baloldali beadást követően Schet a tizenhatoson belül nem hibázott és bevette Tofiloski kapuját – 1:0. A gól után többet próbálkozott a DAC, de eredménytelenül. Ljubicic remek lövése mellé szállt. A 24. percben sikerült az egyenlítés, Štepanovský talált a kapuba – 1:1. Az örömök viszont nem tartottak sokáig, hiszen a 27. percben már érkezett az újabb Slovan gól. Priskin húzódott ki a jobb oldalra, remek beadását pedig Soumah küldte a hálóba – 2:1. Már úgy tűnt, hogy egy gólos vezetéssel vonul szünetre a Slovan, amikor is a 45. percben egy hosszú bedobásra érkezett Šabala és a kapuba fejelt – 2:2.

A második félidőben támadásba lendült a Slovan, de komolyabb helyzetbe nem tudott kerülni. A játékrész közepén felélénkült a DAC játéka, főleg Polievka okozott sok gondot a Slovan védőinek. A 77. percben egy szabálytalanság után Štepanovský megkapta második sárga lapját, ez piros lapot eredményezett. A megítélt szabadrúgást Priskin továbbította, Schet pedig a kapuba talált – 3:2. A lefújásig már több találat nem esett, szoros mérkőzésen szenvedett vereséget a DAC Pozsonyban.

ŠK Slovan – FC DAC 3:2 (2:2)

Gólszerzők: Schet (10., 78.), Soumah (27.) – Štepanovský (24.), Šabala (45.)

Sárga lapok: Sekulič (61.), Kubík (70.) ill. Németh zs. (48.), Štepanovský (61.), (Černák, 84.)

Piros lap: Štepanvoský (77.)

Játékvezetők: Sedlák – Balko, Bobko – 1.469 néző

Slovan: Mucha – Burnet, Saláta, Sekulič, De Kapms – Lásik (Savičevič, 79.), Lingeon – Schet, Soumah, Kubík (Oršula, 90.) – Priskin

FC DAC: Tofiloski -Živkovič, Michalík, Kwin, Németh Zs. – Ljubicic (Nagy P., 31.), Ľupták – Štepanvský, Polievka (Vida, 82.), Pačinda – Šabala (Černák, 82.)