DAC győzelem a bosnyák éllovas ellen

Updated: január 31, 2018

Második felkészülési mérkőzést játszotta a törökországi Belekben a DAC csapata, a sárga-kékek a bosnyák éllovas FK Zeleznicar Szarajevó együttese ellen léptek pályára.

Már a 4. percben egy baloldali beadás után Žerić használta ki az alkalmat és közelről vezetést szerzett a bosnyák együttes számára – 0:1. A 18. percben egy hosszú indítás után Herc és Černák törhetett kapura, majd Černák a kifutó hálóőrt kicselezve az üres kapuba talált – 1:1. A 36. percben ismét vezetést szerzett a bosnyák csapat, egy beívelt labdát ismét Žerić lőtt a hálóba – 1:2.

Fordulás után eldurvult a szarajevói játékosok játéka, Mehremić könyökölésért két sárga lapot is kapott, így az 57. percben mehetett zuhanyozni. A 62. percben egy megítélt büntetőt Davis magabiztosan értékesített és egyenlített a DAC – 2:2. A 85. percben a vezető találat is megszületett, Mervó Bence fejjel volt eredmények – 3:2.

FC DAC – FK Zeleznicar Szarajevó 3:2 (1:2)

Gólszerzők: Černák (18.), Davis (62.), Mervó (85.) ill. Žerić (4., 36.)

A DAC kezdőcsapata: Macej – Huk, Šatka, Koštrna – Živkovič, Kalmár, Ljubičić, Davis – Herc – Černák, Pačinda

Cserék: Slávik, Koné, Acquah, Špiriak, Blackman, Vida, Simon, Domonkos, Čmelík, Mervó, Divković, Malec

Fotó: FK Zeleznicar