A DAC nyerte a magyarok csatáját a Ferencváros ellen

Updated: jún 30, 2018

Még csak a felkészülési időszak zajlik, de máris futballünnep volt Dunaszerdahelyen, ugyanis nem más, mint a legnagyobb magyar klub, a Ferencváros lépett pályára a MOL Arénában. A Fradi jelenléte majdnem teltházat eredményezett, a felkészülési mérkőzésre 8400 néző volt kíváncsi.

A kezdő sípszó előtt a csapat játékosai személyesen is átvehették a tavalyi harmadik helyért járó bronzérmet, továbbá búcsúztatták a csapatból távozókat.

Már a mérkőzés elején helyzetek alakultak ki, a 4. percben Pačinda került Dibusz elé, a DAC támadójának lövését viszont a kapus hárította. Jó volt a pályán látni, ahogy egymásnak feszül a magyar ezüstérmes és a szlovákiai bronzérmes csapat. Mindkét fél számára kiváló erőfelmérőt jelentett az Európa liga 1. selejtezőkre. A 26. percben Varga próbálkozott lövéssel a jobb oldalról, Macej hárítani tudott. A 30. percben Böde próbálkozott balról, Záhumenský remek belépővel megakadályozta a lövést. A 33. percben hatalmas lehetőség adódott a DAC előtt, Vida tizenhatosról leadott lövése viszont nem sokkal szállt a kapufa mellé.

Fordulás után aktívabb volt a DAC, több lehetőséget alakított ki, ez pedig góllá érett. Az 57. percben a tizenhatos vonaláról Pačinda remek lövése a hálóban kötött ki – 1:0. Ezután többnyire a két tizenhatos között folyt a játék. Mindkét csapat az összes bevethető játékosát becserélte, így mindenki lehetőséget kapott. Végül egy gólos győzelmet aratott a Ferencváros felett a DAC, de az eredményen kívül az élmény jelentette a legtöbbet, hiszen két magyar csapat csapat mérhette össze erejét.

FC DAC – Ferencváros 1:0 (0:0)

Gólszerző: Pačinda (57.)

8400 néző

DAC: Macej – Huk, Šatka, Záhumenský – Koštrna (Špiriak, 79.), Ljubičić (Domonkos, 64.), Herc, Šimčák (Kone, 58.) – Vida (Tretyakov, 72.) – Bayo (Almási, 79.), Pačinda (Divković, 58.). Vezetőedző: Marco Rossi

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics (Csernik, 46.), Frimpong (Takács, 46.), Blazic, Leandro – Gorriarán (Rodríguez,  46.), Szpirovszki (Rui Pedro, 65.) – Varga R. (Finnbogason, 65.), Sigér (Abdul Latif, 57.), Bőle – Böde (Kundrák, 65.). Vezetőedző: Thomas Doll